Drobečková navigace:

Úvodní strana Tiskové středisko Archiv aktualit Hrajeme si na malé novináře


 

Hrajeme si na malé novináře

22. 11. 2018
 
 

Přiveďte své děti do dílny Malého novináře Michaely Veteškové, kde si vyzkouší práci opravdového novináře. Děti se usadí na tiskové konferenci, seznámí se s hosty konference a dřív než s nimi natočí rozhovor na opravdový rozhlasový mikrofon, tak se rozmluví, připomenou si, že je třeba se před zahájením rozhovoru představit a o rozhovor požádat… A že neví, na co se ptát? Pomocníkem je jím knížka Jak maminka vyprávěla o 20. století, ve které vystupují právě hosté tiskové konference. Proto si děti nalistují některou z pohádek, a protože jsou patřičně rozmluvené, nahlas před publikem kousek pohádky přečtou, aby věděly, na co se třeba ptát…

Zdá se vám to jednoduché? Jen děti, které dílnou Malého novináře prošly, vědí, jak obtížné je vybrat vhodnou otázku, jak zdlouhavé může být ji správně zformulovat a hlavně - jak těžké někdy bývá překonat trému i ostych a nahlas otázku vyslovit….

Dílna trvá přibližně 60minut a je určena dětem třetích až pátých tříd, během tohoto setkání přijde řeč na vznik samostatného Československa a co bylo pak a také na to, kdo je to novinář, co je jeho úkolem a proč vlastně novináři existují.

Těšíme se na Vás v sobotu 13:00hod v Průmyslovém paláci.

www.michaelaveteskova.cz 


   

Další Aktuality

 

 
   

Aktuality:

 
CZ EN
 
 
/common/images/home_images/img2.jpg0 0
1