Drobečková navigace:

Úvodní strana Tiskové středisko Archiv aktualit HandyCup 2016


 

HandyCup 2016

29. 02. 2016
 
 

Pár slov pořadatele HandyCup 2016

Dovolte mi pozvat Vás na již šestou sezónu seriálu závodů vozíčkářů i dosud chodících pilotů čtyřkolek a motocyklů HandyCup 2016. Proč říkám „i dosud chodících“?

Za dobu, co pořádám tyto závody jsem měl možnost se přesvědčit, že se díky osudové souhře nešťastných náhod může během chvilky kdokoli z nás-choďáků ocitnout na vozíku. Život se od základu změní a vše, co šlo dosud lehce, stává se najednou velmi složitým, ne-li nemožným. Když mne v roce 2009 oslovil Honza Kašpar s nabídkou, zda bych jim pomohl s pořádáním závodů čtyřkolek, vůbec mne nenapadlo, že řídítka strojů budou držet hlavně vozíčkáři. Až na HandyCupu jsem pochopil, co všechno musí vozíčkář umět navíc. Z médií samozřejmě všichni víme, že vozíčkáři bojují s hrbolatou dlažbou, vysokými obrubníky, úzkými dveřmi, bezohledností parkujících řidičů na jim vyhrazených místech, neochotou zaměstnavatelů nebo nevstřícným přístupem státu a úřadů. Někteří v sobě máme také jakýsi ostych, když vidíme člověka na vozíku. Ale mnozí vozíčkáři byli donedávna taky choďáci a stejně tak je jistá pravděpodobnost, že se i my - choďáci můžeme ocitnout na vozíku. Stačí jenom být v nesprávnou chvíli na nesprávném místě, stačí trocha nepozornosti nebo zranění či nemoc.

Na HandyCupu jsem poznal spoustu lidí, co se rozhodli vypořádat se s nepřízní osudu po svém. Velká část našich závodníků se věnovala dříve sportu, nebo se právě při sportu zranili. Leckdy tak skončila slibná kariéra vrcholových sportovců. Tihle borci si však řekli, že být na vozíku neznamená konec všeho, co měli rádi. Vozíčkáři dnes jezdí na kole, hrají hokej, střílí z luku, boxují, honí se za míčem, ať už fotbalovým, basketbalovým nebo nějakým dalším. Proč by tedy nemohli vozíčkáři závodit na čtyřkolkách ? Vždyť pro vozíčkáře je čtyřkolka skvělou příležitostí dostat se do přírody. A o to přeci hlavně jde. Nebýt zavřený doma, ale aktivně se zapojit do života,  „jít“ mezi lidi. A seriál HandyCup je jednou z cest, jak být mezi lidmi. Je to aktivní trávení volného času, pohyb, navazování nových přátelství a v neposlední řadě i možnost rozdat si to s „choďákama“ na závodech a ukázat jim, že vozíčkář na čtyřkolce není žádný nemohoucí invalida, a že může být na trati i hodně těžkým soupeřem.

To jsou důvody, proč tuhle partu lidí obdivuji a proč pro ně pořádám závody. Mojí snahou je připravit finančně dostupné podniky pro širokou veřejnost od začátečníků až po zdatné jezdce. Na HandyCupu může závodit každý, kdo má stroj, helmu a chuť. Vozíčkář, choďák, motorkář i čtyřkolkář. Vedle závodního klání nabízíme zábavu pro celou rodinu, dětský koutek, občerstvení, kulturu a spoustu zážitků. Proto Vás srdečně zveme na naše závody. Přijeďte závodit, přijeďte fandit, přijeďte podpořit lidi, co to nevzdali a mají chuť dokázat sobě i ostatním, že na čtyřkolce jsme si rovni. Těším se na Vás.

Jindra Kettner

promoteam HandyCup

 

   

Další Aktuality

 

 
   

Aktuality:

 
CZ EN
 
 
/common/images/home_images/img4.jpg0 0
1