Drobečková navigace:

Úvodní strana Tiskové středisko Archiv aktualit Odkaz Karla IV. připomenou unikátní...


 

Odkaz Karla IV. připomenou unikátní hodinky!

02. 11. 2016
 
 

Společnost ELTON hodinářská, jediný český výrobce hodinek PRIM, připravila u příležitosti 700 výročí narození císaře Karla IV. unikátní limitovanou edici hodinek PRIM Karel IV.

Hodinky jsou výjimečné v mnoha směrech. Tvůrci zakomponovali do hodinek řadu vzájemně propojených symbolů, které připomínají nejen výročí nejoblíbenějšího českého panovníka, ale také odkazují na dobu jeho vlády. Pro tu je charakteristický rozvoj řemesel i používání nových a zdokonalení starších uměleckých technik.

Na hodinkách PRIM Karel IV. L.E. se podílela celá řada mistrů svého řemesla, vedle novoměstských hodinářů také zlatník, smaltér, malíř miniatur, brusič drahých kamenů nebo rytec. Hodinky jsou osazeny inovovaným strojkem PRIM cal. 95-1 s novým uložením rotoru, které umožňuje efektivnější dotahování strojku. Strojek je kompletně vyroben v manufaktuře PRIM, společnosti Elton hodinářská a.s.. Poprvé je také na číselník použita technika smaltování, pouzdro je dekorováno metodou, která se používala v době vlády Karla IV., korunku zdobí kámen, charakteristický pro České země a hodinky překvapí i dalšími mimořádnými vlastnostmi a designem.

Přijďte se již v pátek 4.11.2016 podívat, tyto vzácné hodinky budou vystaveny na PAMÁTKY - MUZEA - ŘEMESLA 2016 v rámci výstavy Doba Lucemburská na ploše PK 112!

 

Další Aktuality

 

 
   

Aktuality:

 
CZ EN
 
 
/common/images/home_images/img3.jpg0 0
1