Drobečková navigace:

Úvodní strana Tiskové středisko Archiv aktualit Český výrobce malých autobusů KHMC na...


 

Český výrobce malých autobusů KHMC na veletrhu CZECHBUS již posedmé

21. 07. 2017
 
 

V prostřední hale Průmyslového paláce na Výstavišti Praha najdete, tak jako každý rok, expozici výrobce malých autobusů na podvozcích Mercedes – Benz Sprinter, společnosti KHMC z Opavy. Kamil Hrbáč, majitel společnosti, považuje CZECHBUS za jednu z nejlepších obchodních aktivit i proto, že velká část jeho klientely pochází právě z Prahy, a tak má možnost se zde se svými zákazníky každoročně potkat. V Praze asi již není dopravní společnost zabývající se přepravou zahraničních turistů, která by na dvoře neměla alespoň jeden midibus právě z KHMC.

Kamil Hrbáč říká, „Pro mě není CZECHBUS jenom výstava, ale i prostředí pro uzavírání živých obchodů. Pokaždé zde prakticky prodáme všechny naše vystavené autobusy, pokud už nejsou prodané dopředu. Již se těším na setkání se zákazníky, partnery a přáteli z branže, které tímto srdečně zvu do naší expozice na podzim v Praze“.

Co je nového v KHMC…

Opavský výrobce malých autobusů letos prožívá zlomové období. Rok 2017 je možné považovat za jeden z nejlepších při uzavírání nových obchodů, výrobní kapacita je naplněná téměř až do března 2018. Převis poptávky byl také jedním z důvodů pro optimalizaci a zvýšení efektivity výrobních procesů, k čemuž slouží i právě otevřená nová hala pro finální výrobu. Současná roční produkce je přibližně 50 až 55 autobusů, po spuštění nových opatření se přepokládá, že výroba může dosáhnout maxima až 75 autobusů za rok.  Od října letošního roku budou všechny autobusy vyrobené v KHMC splňovat přísnou evropskou normu ECE-R 66/02 zohledňující pevnostní vlastnosti karoserie při převrácení. Další novinkou je spuštění zbrusu nových webových stránek v celkově novém pojetí designu společnosti KHMC.

O KHMC

Firma KHMC s.r.o. je zavedenou, dynamicky se rozvíjející společností orientovanou na výrobu malých autobusů přestavbou z dodávkových vozidel. KHMC působí na českém a evropském trhu více než 20 let. Firma pracuje na principu tradičního rodinného podniku, specializované manufaktury, s dvanácti zaměstnanci ve výrobě, její roční produkce činí více než padesát autobusů. V převážné části výroby je nejvíce využívaný základ dodávkového automobilu Mercedes – Benz Sprinter. KHMC je třetím největším výrobcem autobusů v České republice. Z celkové roční produkce směřuje téměř 35% vozidel do zemí v západní Evropě, největším odběratelem je Rakousko a Německo.

Od prvopočátku je vyhledávána dopravními společnostmi, cestovními kancelářemi, které malé autobusy využívají k turistickým výletům po České republice i do zahraničí. Převážná část klientely je z oblasti středních Čech a hlavního města Prahy, kde se malých autobusů využívá k incomingové turistice. V nabídce KHMC jsou také autobusy (midibusy) určené pro pravidelnou linkovou a městskou dopravu.

KHMC splňuje nejpřísnější kvalifikační kritéria

  • držitel certifikátu systému managementu jakosti dle ČSN EN ISO 9001:2001 a nově ČSN EN ISO 9001:2009.
  • držitel nových homologací dle směrnic jak pro Národní schválení tak i Evropského schválení – GLOBÁLNÍ HOMOLOGACE na modelovou řadu MB sprinter.
  • oprávnění vystavovat COC dle směrnice 2007/46/ES, která je platná v celé EU.
  • Držitel osvědčení KVALIFIKOVANÉHO PARTNERA značky MERCEDES-BENZ (Van Partner by Mercedes-Benz) jediné osvědčení vystavené pro ČR
  • držitel certifikátu společnosti DAIMLER AG, STUTTGART pro stavbu midibusů na podvozcích MERCEDES

Více o KHMC, výrobci malých autobusů se dozvíte zde…


Zdeněk Nesveda - BusPress


   

Další Aktuality

 

 
   

Aktuality:

 
CZ EN
 
 
/common/images/home_images/img2.jpg0 0
1