Drobečková navigace:

Úvodní strana Tiskové středisko Archiv aktualit 2 světové premiéry na výstavě


 

2 světové premiéry na výstavě

14. 09. 2017
 
 

Světovou premiéru na výstavě Hodiny a klenoty 2017 mají 2 značky hodinek polečnosti Prokop & Brož - Omnis a Conor McCreedy.

                                       

Omnis - 24 hodinový chod

Jedna z novinek roku 2017 je postavená na mechanickém manuálně natahovaném strojku s dvacetičtyřhodinovým chodem. Tento kalibr byl poprvé použit pro hodinky Spirála. Nyní se objevuje v charakterově velmi odlišných hodinkách. Z původního ideového záměru Spirály zůstalo jen odečítání hodin pouze v horní polovině číselníku. Vizuálně i způsobem odečítání hodin je však tento model bližší retrográdním hodinkám, akorát zde má hodinová výseč 180° a denní i noční čas mají své samostatné stupnice. Na přání je možné experimentovat s různými druhy šroubovaných aplik, materiály, povrchovými úpravami, stejně jako s gra kou vlastního číselníku. 

 

Conor McCreedy - 12-ti kusová limitovaná série

Tato limitovaná série je postavena na základě skeletonizovaných hodinek OPUS, které inspirovaly ve Švýcarsku žijícího výtvarného umělce Conora McCreedy. Společným znakem všech jeho výtvarných děl je použití typické modré barvy a experimentování s atypickými formami výtvarných objektů, mezi které se řadí i olejovými barvami dekorovaná manželská postel. Ve polupráci s ním tak byly vytvořeny hodinky, kterým vládne modrá barva. Především na můstcích kalibru PB30 FS a charakteristickém skle modrá metalizace působí exkluzivně. Pouzdro hodinek, korunka i klasická jazýčková sponka jsou vyrobeny z osmnáctikarátového žlutého zlata, ale na přání je možné je vyrobit i z bílého zlata stejné ryzosti, případně platiny. 

  

Ochutnávky z právě tisknutého 2. vydání naší knížky - jakési výroční zprávy našim klientům.

A jedno malé překvapení - první nově vyrobený skeleton - nový design, nová výroba!

Kalibr PB 20 HS je naší velkou novinkou pro tento podzim. Nově vyrobený kalibr, využívající kinematiku Unitasu 6498 - bude dostupný pro všechny modely, které mají mimostřednou sekundovku na šesté hodině. Trias, Excentr, Retrone 6 atd.

   

Další Aktuality

 

 
   

Aktuality:

 
CZ EN
 
 
/common/images/home_images/img5.jpg0 0
1