Drobečková navigace:

Úvodní strana Tiskové středisko Archiv aktualit Setkání mistrů renovací 2018


 

Setkání mistrů renovací 2018

24. 10. 2018
 
 

Jako součást doprovodného programu veletrhu CZECHBUS, zaměřeného na českou a středoevropskou silniční hromadnou dopravu, se uskuteční i letos již 4. ročník konference „Setkání mistrů renovací“, pořádané tradičně Sdružením dopravních podniků ČR ve spolupráci s pořadatelem veletrhu, INCHEBA EXPO Praha, ze skupiny ABF, a.s. I tentokrát se na holešovickém výstavišti sejdou ti, kterým leží na srdci zachování technického dědictví předcházejících generací ve formě renovovaných vozidel, zabezpečujících právě hromadnou dopravu osob.

     Mezi prezentujícími tradičně nebude chybět Muzeum MHD pražského Dopravního podniku, vznikající sbírku historických vozidel představí Dopravní podnik města Brna. O zkušenostech, získaných při renovaci řady unikátních vozidel promluví pan Alois Koutek. Některé z vozidel, tvořících početnou sbírku veteránů, uvedou i zástupci Dopravního podniku Ostrava. Nesmí chybět ani liberecký BOVERACLUB a jeho spolupráce s Technickým muzeem Liberec. Hovořit se bude i o vozidlech, která se bohužel svého druhého života nedočkala a budoucí generace je spatří jen na fotografiích.

     I když se jedná o veletrh, zaměřený na silniční dopravu, stalo se tradicí, že některá představovaná renovovaná vozidla jsou kolejová. Bude tomu tak i letos – a půjde nejen o tramvaje!

     Účast na konferenci je pro návštěvníky veletrhu zdarma, není nutné se předem přihlašovat. Konečný program bude k dispozici již brzy.

Garant: Ing. Antonín Macháček, pověřený řízením SDP ČR

   

Další Aktuality

 

 
   

Aktuality:

 
CZ EN
 
 
/common/images/home_images/img2.jpg0 0
1