logo

BIOSTYL - ECOWORLD

Mezinárodní veletrh zdravé výživy, zdravého životního stylu a ekologicky šetrných výrobků a služeb

9. - 11. 11. 2018


 
 

Drobečková navigace:

Biostyl Archiv aktualit Víte, jak správně zacházet s bambuckým...


 

Aktualita

Víte, jak správně zacházet s bambuckým máslem?

16. 07. 2018
 
 

Bambucké máslo chrání pokožku před přesušováním, vyživuje, zklidňuje a v malé míře poskytuje i UV faktor. A je skvěle snášeno! Někteří si jej oblíbili i na obličej, zejména proto, že je jeho komedogenita (pravděpodobnost ucpávání pórů) obvykle uváděna jako mizivá. Vždy však záleží také na konzistenci výrobku. A právě bambucké máslo Vás může občas překvapit hrubější strukturou: jeden den je krásně hladké a hebké a další vypadá jako krupicová kaše. Co s tím?

Nejdříve je potřeba si uvědomit, že je to přírodní kosmetika. A některé věci jsou zkrátka přirozené - základní chemické procesy bez ohýbání běžných vlastností složek neobejdeme. A i když se třeba konzistence nehodí, je stále stejně úžasné. Takže jak k tomu došlo? Pravděpodobně bylo máslo v teple. Velikém teple. Třeba v létě v autě, teplém skladu, za oknem...

Čisté bambucké máslo má bod tání okolo 40 stupňů celsia. To od značky Záhir je navíc zkombinováno s arganovým olejem - bod tání tak lehce klesá, díky čemuž je snadněji roztíratelné kdykoliv. Čím blíže k bodu tání, tím měkčí výrobek je. Pokud však následně tuhne pomalu, dochází ke krystalizaci. Na základní chemické charakteristice se nic nemění, ale aplikace již není tak příjemná. Řešení je ale naprosto jednoduché! Pokud chcete hladkost výrobku obnovit, stačí se řídit následujícím postupem: 

1.  Ve vodní lázni (stačí cca 45 stupňů celsia) nechejte máslo roztát.
2,  Vyjměte a rychle zchlaďte – třeba v míse s ledem nebo přímo v mrazáku.
3, Po pár hodinách máte krásně hladké máslo, na jaké jste byli zvyklí… 

Přírodní kosmetika má svoje úskalí, ale věříme, že její pozitiva převažují. A bylo by škoda se připravit o tak úžasnou věc jako je právě bambucké máslo pouze pro nedostatek informací nebo jednu špatnou vlastnost… více informací ZDE.

 

   

Další Aktuality

 

 
   

Aktuality:

 
CZ EN
 
 
/common/images/events/3033/1489751811BS_banner_1920x1024px_NEW.jpg0 0
2043