logo

BIOSTYL - ECOWORLD

Mezinárodní veletrh zdravé výživy, zdravého životního stylu a ekologicky šetrných výrobků a služeb

9. - 11. 11. 2018


 
 

Drobečková navigace:

Biostyl Archiv aktualit Nesnášíte lepek? Navštivte přednášku...


 

Aktualita

Nesnášíte lepek? Navštivte přednášku JDE TO I BEZ LEPKU

09. 10. 2018
 
 

Společnost pro bezlepkovou dietu z.s., pacientská organizace, která pomáhá lidem, kteří trpí nesnášenlivostí lepku, bude v pátek 9. listopadu 2018 od 12:00 hodin informovat návštěvníky veletrhu BIOSTYL - ECOWORLD o pravidlech bezlepkové diety.

Nesnášenlivost lepku způsobuje onemocnění, jako jsou celiakie, Duhringova dermatitida, neceliakální gluténová senzitivita nebo může člověk mít alergii na lepek. Jediným lékem je přísná bezlepková dieta, která spočívá v úplném vyloučení lepku (glutenu - tj. směsi bílkovin obsažených v obilných zrnech pšenice, žita a ječmene) z jídelníčku. V dnešní době je informací o bezlepkové dietě hodně, ale řada z nich je nepřesná nebo nepravdivá. Proto je důležité vědět, čemu je nutné se při výběru jídla vyhnout a co naopak nemusí představovat problém, aby se zbytečně nekomplikovala již tak dost složitá situace a tím se nezužoval výběr vhodných potravin.

Zástupci společnosti si nekladou za cíl poskytnout návštěvníkům odborné informace týkající se jejich diagnózy, a zastoupit tak roli lékaře, ale rádi poradí, jak s bezlepkovou dietou plnohodnotně žít.

Život na bezlepkové dietě není snadný, ale pokud máte spolehlivé a aktuální informace, brzy si zvyknete a zjistíte, že to JDE I BEZ LEPKU :-) Více informací ZDE.

fb Společnosti pro bezlepkovou dietu https://www.facebook.com/Spolecnostprobezlepkovoudietu/

   

Další Aktuality

 

 
   

Aktuality:

 
CZ EN
 
 
/common/images/events/3033/1489751811BS_banner_1920x1024px_NEW.jpg0 0
2043