logo

PAMÁTKY-MUZEA-ŘEMESLA

7. mezioborové veletrhy obnovy, financování a využití

21. - 24. 2. 2019


 
 

Drobečková navigace:

Památky - Muzea - Řemesla Archiv aktualit Architektura světla v historických...


 

Aktualita

Architektura světla v historických stavbách a expozicích.

02. 11. 2016
 
 

Nebudeme zde zmiňovat různé veličiny, či hodnoty, které charakterizují světlo, světelné zdroje a svítidla. Vlastně na tom moc nezáleží. „ Světlo“ je hlavně o psychologii, o emocích, o vnímání okolního prostředí. Práce se „Světlem“, je to do určité míry umění, kterým dokážeme zasáhnout naše smysly, podpořit naše emoce, ovlivnit naše rozhodování. Souvisí s tím celková duševní pohoda a zdraví člověka.

Teplo a zima, smutek a radost, nízké a vysoké, barevné a mdlé…….. můžeme ještě pokračovat dále, co dokáže světlo ovlivnit. Platí zde určité vztahy,  návaznosti  a zákonitosti.  Díky hře stínů, rozdílné intenzitě a odlišného charakteru světla, najdeme to nejvhodnější řešení pro váš projekt. 

Svítidla jsou pro nás nástroji, kterými vypilováváme světelný záměr do finální podoby. Přesvědčte se, že „ nástroje“ držíme pevně v rukou, proto naše práce může patřit ke špičce v tomto oboru.

Poraďte se s námi o Vašich záměrech, budeme se snažit vám být průvodcem v tomto oboru, který je v České republice tolik opomíjen.

Budeme se na vás těšit na stánku PK 175, i na praktickém workshopu při výstavě fotografií Libora Teplého v sousedním prostoru č. PK 174.

Michal Kuběnský
Lighting Design - jednatel

Kuběnský spol. s r.o.
Rybná 716/24, Staré Město, 110 00 Praha 1
T  +420 702 060 065, E  michal@kubensky.cz
www.kubensky.cz   

Další Aktuality

 

 
   

Aktuality:

 
CZ EN
 
 
/common/images/events/35/1491465470bannery_INCH_2017_PAM.jpg0 0
101