logo

PAMÁTKY-MUZEA-ŘEMESLA

5. mezioborové veletrhy obnovy, financování a využití

4. - 5. 11. 2016


 
 

Drobečková navigace:

Památky - Muzea - Řemesla Doprovodný program


 

Památky - Muzea - Řemesla

Doprovodný program

Pátek 4. 11. 2016

Přednášková místnost č. 1,
Průmyslový palác, Pravé křídlo, PK 113

11:00 - 12:30       zahájení veletrhu
                         
VIP hosté

Konference INDUSTRIÁLNÍ STOPY
(13:00 - 15:00)

      13:00 - 13:30    30 let spolupráce při ochraně průmyslového dědictví
                             Ing. Svatopluk Zídek, ČKAIT

      13:30 - 13:50    Ochrana technického a industriálního dědictví z pohledu památkové péče
                             Ing. arch. Eva Dvořáková, NPÚ

      13:50 - 14:10    15 let Výzkumného centra průmyslového dědictví
                             PhDr. Benjamin Fragner, Fakulta architektury ČVUT

      14:10 - 14:30    Aktuální projekt Výzkumného centra průmyslového dědictví
                             Mgr. Lukáš Beran, Ph.D., Fakulta architektury ČVUT

      14:30 - 14:50    Poválečná průmyslová architektura - ohrožený druh
                             Mgr. Jan Zikmund, Fakulta architektury ČVUT

      14:50 - 15:00    Křest knihy Inženýrské stavby zemí Visegrádské čtyřky – III. díl
                             Vybrané technické památky České republiky, Slovenské republiky,
                             Maďarska a Polska. Kniha je výsledkem spolupráce Inženýrských
                             komor a inženýrských organizací zemí Visegrádské čtyřky.
                             Ing. Svatopluk Zídek, ČKAIT, Česká republika;

15:30 - 16:00    Obnova ostrovského zámku
                       Ing. Josef Železný, místostarosta nebo
                       Mgr. Lubomír Zeman, historik, Město Ostrov

16:00 - 16:30    Centrum pro regionální rozvoj poradí se získáním
                       evropských dotací

                       Centrum pro regionální rozvoj

16:30 - 17:30
                       Asociace technických bezpečnostních služeb Grémium Alarm
                      

Přednášková místnost č. 2,
Průmyslový palác, Pravé křídlo, Galerie

13:00 - 14:00
                       
Sdružení historických sídel Čech. Moravy a Slezska

Konference
Siemens, s.r.o., Divize Building Technologies
(14:00 - 16:00)

 
16:00 - 17:00    Technologie snížení vlhkosti, nové pohledy na vzduchové kanály
                       - Omítkoviny vhodné do trvale vlhkého prostředí
                 
      Mgr. Lukáš Pečenka, DiS., Protection Technologies
                       – zástupce po ČR divize Oxal

Sobota 5. 11. 2016

Přednášková místnost č. 1,
Průmyslový palác, Pravé křídlo, PK 113

Konference PAMÁTKY DOBY LUCEMBURSKÉ
Národní památkový ústav, (11:00 - 13:30)

Konference
Římsko-katolická církev, (13:30 - 16:00)

      13:30 - 14:00    Úvodní slovo, zpěv

      14:00 - 14:30    Obnova poutního areálu kostela Navštívení Panny Marie
                             v Horní Polici
                      
       Th.Lic. Stanislav Přibyl, Th.D., CSsR, Česká biskupská konference

      14:30 - 15:00    Via sacra – nová stezka po starém kulturním regionu
                            
Ing. David Pastva, Magistrát Města Liberec

      15:00 - 15:30    Stavební historie Filipova
                            
Mgr. Klára Mágrová, Římskokatolická farnost Jiříkov

      15:30 - 16:00    Pro kostely
                            
Tomáš Buřt, Pro kostely, z.s.


16:00 - 16:30    Záchrana a prezentace lidového kulturního dědictví
                       českomoravského pomezí
                      
Jiří Kmošek, Institut lidového kulturního dědictví,
                       Spolek archaických nadšenců

16:30 - 17:00
                      
Montanregion Krušné hory

17:00 - 17:30
                       Sdružení Rudolfinea

Přednášková místnost č. 2,
Průmyslový palác, Pravé křídlo, Galerie

Konference
České vysoké učení technické v Praze, Fakulta architektury
- Ústav památkové péče, (10:00
- 13:00)


13:00 - 13:30   
                      
AMSP ČR

13:30 - 14:00
                      
AMSP ČR

14:00 - 14:30    Introduction to Tibetan Cultural Heritage, Tibetan Buddhism
                       and Tibetan Arts and Handicrafts
                     
  Mr. Dorjee Woeser, Federation of Tibetan Co-operatives in India

Konfrence Cechy a tradiční řemesla
(14:30 - 16:30)


Výstavy

Průmyslový palác, Pravé křídlo
Průmyslový palác, Pravé křídlo, Galerie
Průmyslový palác, Foyer

  • Výstava PAMÁTKY DOBY LUCEMBURSKÉ
    Národní památkový ústav
    Průmyslový palác, Pravé křídlo, PK 113
  • Výstava INDUSTRIÁLNÍ STOPY
    ČKAIT, ČVUT, NPÚ
    Průmyslový palác, Pravé křídlo, PK 113
  • Výstava HISTORICKÉ KNIHY ZE SBÍREK MĚSTSKÉ KNIHOVNY V PRAZE
    Knihy zachycující dnes už zmizelé památky Prahy i jiných měst naší republiky
    a dále naše nejstarší knihy o hradech, zámcích a církevních stavbách
    Městská knihovna v Praze, oddělení vzácných tisků
    Průmyslový palác, Pravé křídlo, PK 115
  • Výstava STUDENTSKÉ ARCHITEKTONICKÉ NÁVRHY NA OBNOVU PAMÁTEK
    ORIGINÁLNÍ PROJEKTY STUDENTŮ

    České vysoké učení technické v Praze, Fakulta architektury - Ústav památkové péče
    Průmyslový palác, Pravé křídlo, PK 169, 197
  • Výstava MODELY PAMÁTEK Z RUKOU STUDENTŮ STAVEBNÍCH A PRŮMYSLOVÝCH ŠKOL
    Vítězové soutěže z posledních ročníků - modely z lepenky
    Svaz vlnitých lepenek
    Průmyslový palác, Foyer
  • Výstava MLADÍ FOTOGRAFUJÍ PAMÁTKY 2016
    Vítězové soutěže
    Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezska
    Průmyslový palác, Pravé křídlo, PK 114
  • Výstava fotografií Libora Teplého - VILA TUGENDHAT
    Libor Teplý
    Průmyslový palác, Pravé křídlo, PK 111, 112
  • Výstava TAJNOSTI DEPOZITÁŘŮ Z MUZEÍ ÚSTECKÉHO KRAJE
    Ústecký kraj
    Průmyslový palác, Pravé křídlo, PK 153
  • Výstava STARÁ ŘEMESLA - VINOHRADNICTVÍ
    A PAMÁTKY LIDOVÉ ARCHITEKTURY NA JIŽNÍ MORAVĚ

    Jihomoravský kraj
    Průmyslový palác, Pravé křídlo, PK 152
  • Výstava SLAVNÉ LÁZNĚ EVROPY
    Nadnárodní sériová nominace 11 evropských lázeňských měst na zápis
    na Seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO
    Průmyslový palác, Pravé křídlo, PK 152
  • Výstava LIDOVÉ KULTURNÍ DĚDICTÍ ČESKOMORAVSKÉHO POMEZÍ
    Institut lidového kulturního dědictví, Spolek archaických nadšenců
    Průmyslový palác, Pravé křídlo, PK 186

Zajímavosti, poradenství, workshopy…
Průmyslový palác, Pravé křídlo

  • ALLA DANZA – tanec opravdu historický
    Po celou dobu veletrhu bude možné na stánku využít poradnu zaměřenou na studium, rekonstrukce a dobově poučenou interpretaci historických tanců Evropy 15.-19. století, a to včetně možnosti praktických ukázek a názorného školení.
    Irena Navrkalová, ALLA DANZA – tanec opravdu historický
    Průmyslový palác, Pravé křídlo, PK 119
  • Poradenství TONDACH
    TONDACH Česká republika s.r.o.
  • Živé převádění řemesla - foukání tradičních železnobrodských
    skleněných figurek/ Karel Sobotka

    Okresní hospodářská komora v Jablonci nad Nisou
    Průmyslový palác, Pravé křídlo, PK
  • Ukázky stavby, ladění a rekonstrukce varhan - živé předvedení varhan
    Bohumil Žloutek

    Okresní hospodářská komora v Jablonci nad Nisou
    Průmyslový palác, Pravé křídlo, PK
  • Restaurátorské práce a výstava autorského designu
    Jaroslav Skuhravý - Sklovitráž
    Okresní hospodářská komora v Jablonci nad Nisou
    Průmyslový palác, Pravé křídlo, PK
  • Promítání dokumentů o tradičních řemeslech
    Libereckého kraje - Sklářství

    Okresní hospodářská komora v Jablonci nad Nisou
    Průmyslový palác, Pravé křídlo, PK 191
  • Ukázky atrakcí průmyslu a techniky Euroregionu Nisa
    Okresní hospodářská komora v Jablonci nad Nisou
    Průmyslový palác, Pravé křídlo, PK 191

 

Pozn.: Vyhrazujeme si právo na změnu programu.

 

 

 
   

Aktuality:

 
CZ EN
 
 
/common/images/events/35/1456756952INCH_BANNER_pamatky_1920x1024.jpg0 0
101