logo

ÚSPORNÁ DOMÁCNOST

1. ročník veletrhu racionální spotřeby v regionech, obcích a domácnostech

2. - 4. 6. 2017


 
 

Drobečková navigace:

Úsporná domácnost


 

Veletrh

Úsporná domácnost

Motto pro návštěvníky:Přijďte se inspirovat
Motto pro vystavovatele: Přijďte nabídnout řešení a ukázat cestu

Cílem nového veletrhu je na jednom místě, pod jednou střechou a s jasně vymezeným programem vtěleným do názvu představit nové možnosti úsporného chování domácností, ale i obcí a regionů. Veletrh soustředěný přímo jen na toto téma a určený široké veřejnosti zde není.

Veletrh reaguje na aktuální potřeby doby v oblasti využívání energie, vody, dopravy a motorismu, vybavení domácností, bydlení i stavby domu a nakládání s odpady. Věnován bude také sféře obecníchc a rodinných financí, a stravování. Prioritami veletrhu bude udržitelný rozvoj společnosti, racionální spotřeba regionů, obcí a domácností, efektivní hospodaření, snižování nákladů a výdajů. Informace a v širším pojetí osvěta v této oblasti chybí nebo nejsou dostatečné, především jsou ale rozptýlené do různých výstavních akcí či konferencí. Důraz je na těchto akcích přitom kladen spíše na odborníky, průmyslové podniky a další firmy, už podstatně méně na širokou veřejnost a konkrétně domácnosti. Například závěry nedávné konference v Paříži k ochraně klimatu se ale bez zapojení široké veřejnosti a domácností nemůže podařit splnit.

V oblasti energetiky, paliv, vytápění a hospodaření s vodou bude pravděpodobně spočívat nosná část veletrhu. Zejména se bude jednat o energetické úspory, efektivní nakládání s energií, snižování energetické náročnosti, ale také představení nových trendů ve výrobě a využívání energie. Začíná se prosazovat decentralizovaná výroba elektřiny v domácnostech, ale i regionech a obcích, například solární elektrárny na střechách rodinných domků, větrné elektrárny, tepelná čerpadla nebo domácí plynové kogenerační jednotky.

Výrazně zastoupeným oborem by také mělo být vybavení domácností, zejména úsporné elektrospotřebiče, ale také pořízení bytu nebo domu, včetně stavebního materiálu a služeb stavebních a realitních firem. Součástí veletrhu by měla být také oblast motorismu, automobilů a zejména čisté mobility, která je zároveň ekonomicky přínosná.

Veletrh ÚSPORNÁ DOMÁCNOST bude také zaměřen na efektivní využití investic zejména spojené s bydlením, snížením výdajů domácností při nákupech a provozu, a celkové racionální nakládání s finančními prostředky. Silně zastoupeným oborem by proto měly být také rodinné finance a finanční služby s nimi související.

Veletrh je koncipován tak, aby přinesl pestrou nabídku zboží a služeb, ale také poskytl široké veřejnosti servisní informace, rady, zkušenosti, návody a praktické příklady pro snižování  výdajů a celkový efektivní provoz domácností.

Zveme Vás a těšíme se v červnu 2017 na Výstavišti v Praze Holešovicích!

Otevírací hodiny:
pá - so  10:00 - 18:00 hod.
ne  10:00 - 16:00 hod.

 

Aktuality

  zobrazit všechny aktuality →  

 
   

Aktuality:

 
CZ EN
 
 
/common/images/events/3025/1479289521Domacnost_banner-1920x1024.jpg0 0
1875